Tuja nie je príliš náročná na pestovanie. Sadiť tieto stromy môžete prakticky kedykoľvek, ak teda zakúpite tie predávané v kontajneroch. U tují, ktoré už rástli v krajine je potrebné dať si pozor, ak majú všetky korene. Pri ich absencii by totiž mohlo dôjsť k úhynu rastliny. Ako väčšinu rastlín treba tuje pravidelne zalievať, a to hlavne v letnom období.
Tuja potrebuje k svojmu rastu miesto
Keď sadíme menší stromček, mali by sme si byť vedomí toho, že tento stromček dorastie za určitý čas do pomerne úctyhodnej výšky. Ak sú tuje nasadené príliš blízko vedľa seba, dochádza k ich žltnutiu, neskôr hnednutiu a nakoniec aj usychaniu. Táto reakcia je z fyziologického hľadiska úplne prirodzená a nepomôžu proti nej žiadne postreky ani iné chemické prostriedky.
Sfarbenie tuje
Ak vaša tuja bude meniť v priebehu svojho rastu farby, nepanikárte, nie je na tom nič zlé. Pokiaľ ale začne silnejšie presychať, ide o signál, že niečo nie je v poriadku. Tuja môže meniť farbu pri nedostatku živín, ale aj pri jeho prebytku.
Hnojivá na tuje
Hnojivá, ktoré obsahujú dusík, je potrebné použiť na jar a opakovanie si nechať až napríklad na jún. Určite nehnojte neskôr, keďže sa tak predĺži vegetačné obdobie a tuje nebudú toľko rezistentné voči mrazu. Mrazuvzdornosť sa dá posilniť vďaka hnojivám s obsahom draslíka. Aplikovať by sa mali v auguste či septembri. Pri pestovaní si dajte pozor aj na škodcov, ktorí môžu zapríčiniť odumieranie vetvičiek.